Skutki pandemii widoczne są niemalże w każdym aspekcie naszego życia, jednym z nich jest podróżowanie. Obejmuje to zarówno wyjazdy w sprawach służbowych, jak i te typowo turystyczne. Przykładowo, w związku z ograniczeniem poruszania się między granicami krajów niektóre państwa wymagają zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego negatywny wynik testu na covid-19.

Wyjazdy za granicę w dobie koronawirusa

Aktualnie planowanie wyjazdu za granicę w celach zarobkowych czy w ramach wakacji oprócz zagadnień związanych z podróżowaniem wymaga również dostosowania się do obowiązujących w danym momencie przepisów. Jakie dokumenty należy mieć przy sobie? Na przykład, w niektórych krajach zaświadczenie lekarskie informujące o ujemnym wyniku testu na koronawirusa zwalnia z konieczności odbycia kwarantanny. Brak takiego zaświadczenia oprócz 10-dniowej kwarantanny może nierzadko skutkować karami finansowymi.

Tłumaczenie negatywnego testu na covid-19

Po przekroczeniu granicy niektóre państwa oprócz negatywnego wyniku testu na covid-19 mogą wymagać również dodatkowego zaświadczenia lekarskiego, które potwierdza brak zakażenia koronawirusem. Jest to specjalny dokument opatrzony certyfikowanym podpisem elektronicznym lekarza. Przetłumaczony na język obcy (najczęściej na język angielski), w niektórych przypadkach może zwolnić z obowiązku odbywania kwarantanny. Z kolei przetłumaczenie wyników testów zarówno komercyjnych, jak i oficjalnych (z akredytacją Ministerstwa Zdrowia) może być również bardzo przydatne. Przetłumaczonego dokumentu może wymagać pracodawca lub partner biznesowy, a nawet właściciel hotelu, w którym planujemy pobyt za granicą. Ważne, by za każdym razem upewnić się, czy wymagany dokument musi być w wersji oryginalnej, przetłumaczony czy sporządzony w konkretnym języku. Warto zaznaczyć, że sytuacja pandemiczna jest bardzo dynamiczna i warto śledzić aktualne informacje dla podróżujących, gdzie znajdują się bieżące informacje dotyczące przekraczania granicy różnymi środkami transportu oraz obowiązku odbywania 10-dniowej kwarantanny.

Jako biuro tłumaczeń oferujemy naszym Klientom tłumaczenia negatywnego wyniku testu na covid-19. Tłumaczymy badania na koronawirusa w krótkim terminie i przystępnej cenie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu.