Skutki pandemii widoczne są niemalże w każdym aspekcie naszego życia, jednym z nich jest podróżowanie. Obejmuje to zarówno wyjazdy w sprawach służbowych, jak i te typowo turystyczne. Przykładowo, w związku z ograniczeniem poruszania się między granicami krajów niektóre państwa wymagają przetłumaczonego zaświadczenia o szczepieniu, lub zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego negatywny wynik testu na covid-19. Może być przydatne również zaświadczenie o przebyciu covid, lub wynik testu potwierdzający przechorowanie koronawirusa w przeszłości.

Wyjazdy za granicę w dobie koronawirusa

Aktualnie planowanie wyjazdu za granicę w celach zarobkowych czy w ramach wakacji oprócz zagadnień związanych z podróżowaniem wymaga również dostosowania się do obowiązujących w danym momencie przepisów. Jakie dokumenty należy mieć przy sobie? Na przykład, w niektórych krajach zaświadczenie lekarskie informujące o ujemnym wyniku testu na koronawirusa zwalnia z konieczności odbycia kwarantanny. Brak takiego zaświadczenia oprócz 10-dniowej kwarantanny może nierzadko skutkować karami finansowymi.

Tłumaczenie testu na covid-19

Po przekroczeniu granicy niektóre państwa oprócz negatywnego wyniku testu na covid-19 mogą wymagać również dodatkowego zaświadczenia lekarskiego, które potwierdza brak zakażenia koronawirusem, lub przechorowania koronawirusa w przeszłości i nabycia przeciwciał. Zaświadczenie jest to specjalny dokument opatrzony certyfikowanym podpisem elektronicznym lekarza. Przetłumaczony na język obcy (najczęściej na język angielski), w niektórych przypadkach może zwolnić z obowiązku odbywania kwarantanny. Z kolei przetłumaczenie wyników testów zarówno komercyjnych, jak i oficjalnych (z akredytacją Ministerstwa Zdrowia) może być również bardzo przydatne. Przetłumaczonego dokumentu może wymagać pracodawca lub partner biznesowy, a nawet właściciel hotelu, w którym planujemy pobyt za granicą. Ważne, by za każdym razem upewnić się, czy wymagany dokument musi być w wersji oryginalnej, przetłumaczony czy sporządzony w konkretnym języku. Warto zaznaczyć, że sytuacja pandemiczna jest bardzo dynamiczna i warto śledzić aktualne informacje dla podróżujących, gdzie znajdują się bieżące informacje dotyczące przekraczania granicy różnymi środkami transportu oraz obowiązku odbywania kwarantanny.

Jako biuro tłumaczeń oferujemy naszym Klientom tłumaczenia wyniku testu na covid-19. Tłumaczymy badania na koronawirusa w krótkim terminie i przystępnej cenie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu i wysłania dokumentu do wyceny np. poprzez formularz kontaktowy: Darmowa wycena – Translatium