Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną działalność, czy potrzebujesz jednorazowej pomocy językoznawcy, na pewno zastanawiasz się, czy lepiej zwrócić się do freelancera, czy biura tłumaczeń. Decyzja może być trudna, szczególnie jeżeli nie masz bogatego doświadczenia w korzystaniu z tego rodzaju usług. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wady i zalety korzystania z pomocy pojedynczych osób realizujących projekty na zlecenie oraz profesjonalnych zespołów językoznawców.

Podchwytliwe zagadnienia

Jak już mieliśmy okazję wspomnieć w poprzednich artykułach – nie trzeba skończyć określonego kierunku studiów, aby pracować w zawodzie. Niemniej jednak nawet wykształcony freelancer niekoniecznie będzie w stanie poradzić sobie z trudnym zamówieniem. Biuro tłumaczeń ma przewagę liczebną. Szanse są o wiele wyższe, że przynajmniej jedna doświadczona osoba z kadry doskonale czuje się w danej dziedzinie. Natomiast freelancer znakomicie radzący sobie z zagadnieniami medycznymi może polec w walce z przekładem prawniczym. Codzienna współpraca dużego grona językoznawców to zdecydowanie ogromna zaleta korzystania z usług biura tłumaczeń.

Błędy do uniknięcia

Freelancer bezbłędnie władający językiem obcym, może nie znać wszystkich technik profesjonalnego przekładu. Bardzo często nawet świetnie przełożone teksty i dokumenty zawierają masę błędów interpunkcyjnych, literówek, “podwójnych spacji” itd. Biuro tłumaczeń przygotowane jest na wszystkie ewentualności. Doświadczona para oczu w błyskawicznym tempie “wyhaczy” wszelkie błędy, zanim tekst trafi w ręce Klienta.

Znajomość wielu języków

Jeżeli np. kierujesz swoją ofertę do wielu klientów międzynarodowych, z pewnością potrzebujesz przekładu na kilka różnych języków. W tym przypadku skorzystanie z kadry ekspertów z pewnością okaże się trafnym wyborem. Z reguły freelancer specjalizuje się w jednym, dwóch, może trzech językach obcych. Zlecanie jednego przekładu wielu freelancerom to tylko niepotrzebny kłopot i marnowanie cennego czasu. Ogromna zaleta profesjonalnego biura tłumaczeń to przekłady na wiele różnych języków. Dzięki temu Twoje duże zamówienie zostanie zrealizowane szybko, sprawnie, a przede wszystkim – profesjonalnie.