Pomimo tego, że nasza branża znacznie odstaje od innych, te niepisane “zasady” obowiązują również w naszej profesji. Mianowicie “szybko, dobrze i tanio” nie idzie ze sobą w parze. Przykładowo, czy kupno samochodu, który został zrobiony “dobrze, tanio i szybko” to dobry wybór? W teorii oczywiście, w praktyce – niekoniecznie. Działa to na podobnej zasadzie co trzy okręgi, które opisywane były w książkach do szkoły podstawowej. Diagram Venna służy do ilustrowania zależności – masz do wyboru trzy elementy i możesz połączyć (wybrać) tylko dwa z nich.

Szybko i dobrze

Z reguły tanie i szybkie tłumaczenia pozostawiają sobie wiele do życzenia. Firmy, które oferują takie usługi, obiecują klientom gwiazdki z nieba. Dla osób, które nie znają języków obcych, mogą wydawać się profesjonalnie przetłumaczone. Doświadczony językoznawca szybko wyłapie wszelkie literówki, błędy gramatyczne czy merytoryczne. Oczywiście wyjątki potwierdzają regułę. Na rynku istnieją biura oferujące ekspresowe zlecenia, których efektem jest wysokiej jakości przekład, jednak tego rodzaju usługi wymagają dodatkowej dopłaty.

Szybko i tanio

Przeważnie profesjonalnie i sumiennie wykonane zlecenie wymaga dużych nakładów czasu. Nawet “zwykłe” zamówienia wymagają odpowiedniego rozeznania, nie wspominając nawet o przekładach typowo branżowych, technicznych lub przysięgłych. Merytoryczna weryfikacja również dokłada dodatkowego czasu do zamówienia. Reasumując, szybkie i tanie tłumaczenie nie będzie wykonane dobrze.

Dobrze i tanio

Dobre i tanie tłumaczenia wiążą się z dłuższym terminem oczekiwania. Oczywiście bardzo dużo zależy również od rodzaju zlecenia, a dokładniej, jego tematyki. Niektóre treści wymagają posiłkowania się różnego rodzaju materiałami, a szukanie źródeł oznacza przedłużenie się terminu.

W Translatium od lat bezsprzecznie stawiamy na wysoką jakość oferowanych usług. Oznacza to, że proporcjonalnie do czasu wykonania ustalana jest cena. Zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, dlatego wszelkie tłumaczenia, które trafiają w ich ręce to wysokiej jakości treści.